Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koledzy z podziemia

Internet. Powstał nowy portal społecznościowy. Wspomnieniami dzielą się w nim ci, którzy w czasach PRL należeli do organizacji opozycyjnych i walczyli z komunizmem.

Przy okazji portal może pełnić rolę edukacyjną – uczyć młodzież najnowszej historii Polski. Adres portalu: www.memento.org.pl

W portalu można założyć swoje konto, dodawać swoje zdjęcia i wspomnienia z działalności opozycyjnej, przedstawić swoją indywidualną historię walki o wolność, a także podyskutować z dawnymi kolegami z opozycji lub młodymi ludźmi zainteresowanymi tym okresem w polskiej historii.

Oprócz funkcji typowo społecznościowych portal Memento zawiera przygotowane przez redakcję materiały o różnym charakterze – aktualności, recenzje książek, wywiady, artykuły historyczne i publicystyczne. Redakcja skupia się przede wszystkim na historii młodzieżowych organizacji opozycyjnych.

Wydawcą portalu jest trójmiejska spółka Media SKOK, redaktorem naczelnym Romuald Orzeł, a redaktorem prowadzącym Adam Chmielecki, politolog i dziennikarz. Redakcję serwisu uzupełnia Mariusz A. Roman, w latach 80. i 90. aktywny członek Federacji Młodzieży Walczącej w Trójmieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama