Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prawa gejów ważniejsze

Wielka Brytania. W Wielkiej Brytanii nasila się proces eliminacji katolickich agencji adopcyjnych, sprzeciwiających się oddawaniu dzieci parom homoseksualnym.

Agencja adopcyjna archidiecezji Westminster ogłosiła, że przepisy dotyczące praw gejów do adopcji dzieci zmusiły ją do zakończenia działalności. „Nie można pogodzić nauczania Kościoła w sprawie małżeństwa i rodziny z wymaganiami wprowadzonymi przez Sexual Orientation Regulations, czyli prawo o równości seksualnej” – wyjaśnia rzecznik Katolickiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci w Westminster. Prawo to zobowiązuje wszystkie agencje bez wyjątku do akceptacji par homoseksualnych jako rodziców adopcyjnych.

Agencja adopcyjna w Westminster należy do najstarszych w Wielkiej Brytanii. Powstała w 1859 roku, dziewięć lat po restauracji struktur Kościoła katolickiego w Anglii i Walii po wiekach prześladowań. „Gdybyśmy kontynuowali naszą działalność, musielibyśmy oddawać dzieci parom homoseksualnym. Agencja będzie na razie działała, udzielając wsparcia tysiącom rodzin adopcyjnych z ubiegłych lat” – powiedział rzecznik.

To już druga, po Katolickim Ośrodku Pomocy Dzieciom w Salford, z jedenastu istniejących w Anglii i Walii katolickich agencji adopcyjnych, która kończy działalność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama