Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolejny marsz dla życia

Hiszpania. Ponad czterdzieści organizacji pro life przygotowuje wielką manifestację przeciwko ustawie legalizującej aborcję.

Marsz dla życia przejdzie ulicami Madrytu 17 października, ale już teraz rozpoczynają się przygotowania do akcji. Ma w nich wziąć udział ponad sto tysięcy wolontariuszy. – To będzie potężna demonstracja poparcia dla życia i sprzeciw wobec polityki obecnego rządu – zapowiadają organizatorzy.

Rzecznik organizacji Prawo do Życia Gador Joya nazwała nową ustawę „najgroźniejszym i najbardziej radykalnym programem aborcyjnym w Europie”. Dodała, że ruch pro life zamierza nakłaniać rząd, by cofnął się przed jej uchwaleniem.

Poparcia organizacjom pro life udzielił także były premier Hiszpanii Jose Maria Aznar. Skrytykował on plany legalizacji aborcji podczas wystąpienia na madryckim Uniwersytecie San Pablo. Jako szczególnie alarmującą określił ostatnią wypowiedź minister ds. równości Bibiany Aido, która stwierdziła, że „płód nie jest istotą ludzką” i są na to dowody naukowe.

Planowany marsz dla życia będzie już drugim takim wydarzeniem w Hiszpanii w tym roku. W marcu ulicami Madrytu przeszło 500 tys. osób. Równocześnie w innych hiszpańskich miejscowościach oraz w wielu miastach Ameryki Łacińskiej odbyło się w sumie 87 takich demonstracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama