Nowy numer 38/2023 Archiwum

Audiencja dla Prezydenta RP

Watykan. Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką. Według informacji medialnych tematem rozmowy były m.in. sprawy związane z procesami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki

Później odbyło się spotkanie z udziałem całej polskiej delegacji, w której były m.in. małżonka prezydenta Maria Kaczyńska i ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia nastąpiła wymiana darów. Lech Kaczyński ofiarował Papieżowi kopię Psałterza Floriańskiego, tłumacząc, że jest on pisany po polsku, łacinie i w języku południowych Niemiec, skąd pochodzi Papież. Natomiast Ojciec Święty wręczył Prezydentowi złoty medal pontyfikatu.

Po spotkaniu z Ojcem Świętym Prezydent udał się do Grot Watykańskich, gdzie modlił się przy grobie Jana Pawła II. Przed wizytą u papieża Lech Kaczyński spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone i sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Dominique Mambeti’m.

Z Watykanu Lech Kaczyński udał się do siedziby Suwerennego Rycerskiego Zakonu Kawalerów Maltańskich na Awentynie. Przed południem Lech Kaczyński spotkał się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano, a następnie wziął udział w uroczystościach 65. rocznicy zwycięstwa na Monte Cassino.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast