Nowy numer 48/2020 Archiwum

II Chrześcijański Tydzień Społeczny

Lublin. II Chrześcijański Tydzień Społeczny, odbywający się od 22 do 24 maja br. w Lublinie pod hasłem „Solidarność dla przyszłości”, to płaszczyzna spotkania i dialogu inicjatyw na rzecz dobra wspólnego.

Celem Tygodnia jest prezentacja i promocja zaangażowania społecznego chrześcijan w Polsce; bierze w nim udział ok. 250 osób z całej Polski. Uczestnicy to przedstawiciele organizacji obywatelskich, związków zawodowych, samorządów, świata nauki, biznesu.

W roku bieżącym obchodzimy szereg rocznic doniosłych wydarzeń, które zmieniły naszą ojczyznę i dzieje całego kontynentu. Organizatorzy chcą nawiązać do tradycji Sierpnia sprzed 20 lat, gdy „Solidarność” przyniosła wolność i nadzieję. Chcą wrócić do przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II, który przed 30 laty po raz pierwszy stanął na naszej ziemi jako papież – orędownik wolności i solidarności.

Znajdujemy się w momencie, kiedy kryzys przenika poszczególne dziedziny naszego życia, a ucieczka w egoizm wydaje się najprostszym sposobem rozwiązania problemów. W czasie Tygodnia uczestnicy poszukiwać będą dróg solidarności jako wzmocnienia wspólnot lokalnych i nowych rozwiązań społeczno-gospodarczych dla Polski i Unii Europejskiej.

Tydzień został objęty patronatem ks. abp. Józefa Życińskiego, metropolity lubelskiego, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja 2009. Spotkanie odbywa się na Zamku Lubelskim.

Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Tydzień obejmuje wystąpienia indywidualne, panele i warsztaty w grupach. Zachęcamy do odwiedzania strony tygodnia www.tydzienspoleczny.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama