Nowy numer 21/2023 Archiwum

Święto młodzieży

Niedziela Palmowa już od 26 lat jest dniem, w którym młodzież przeżywa swoje święto w Kościele. Tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony jest pod hasłem „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1 Tym 4,10).

W swoim orędziu Ojciec Święty zachęca młodych, aby, tak jak św. Paweł, pokładali nadzieję w Chrystusie i stali się jej świadkami w świecie. Światowe Dni Młodzieży to owoc duszpasterskiej miłości Jana Pawła II do młodzieży. Benedykt XVI kontynuuje tę tradycję.

Co kilka lat odbywa się wielkie światowe spotkanie (ostatnie w Sydney w 2008 r.), a w latach pomiędzy nimi młodzi ludzie gromadzą się w Niedzielę Palmową w swoich diecezjach, najczęściej w kościołach katedralnych. Parę miesięcy temu papież publicznie bronił idei Dni Młodzieży przed sceptykami w kościelnych kręgach.

Podkreślił, że nie jest to spektakl, ale umocnienie wiary, która potrzebuje „zobaczyć” i „dotknąć”. Szczytem każdego spotkania jest liturgia, która „czyni życie radosnym i otwartym” i „łączy jednych z drugimi w radości, której nie da się porównać z ekstazą jakiegoś festiwalu rockowego”.

Już za niedługo do Polski dotrze krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Krzyż razem z ikoną pielgrzymować będą po Polsce od 25 kwietnia do 29 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast