Nowy numer 33/2018 Archiwum

Klimat dla rodziny

Narodowy Dzień Życia. Stawiam na rodzinę! – mówił znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski. – Jest dla nas wszystkim! – wtórowała mu jego żona Paulina, prezenterka telewizyjna, która dla dzieci, Franka i Julka, zawiesiła swoją karierę.

Taki telewizyjny spot miała okazję zobaczyć w marcu cała Polska. Było to związane z Narodowym Dniem Życia, który 24 marca był obchodzony już po raz piąty.

Muzykę do telewizyjnego spotu napisał znany kompozytor Michał Lorenz, a piosenkę promującą Dzień zaśpiewała Natalia Niemen. Można ją jeszcze ściągnąć ze strony internetowej: www.dzienzycia.pl. „Więcej szczęścia jest w dawaniu / Więcej nieba w miłowaniu. / Kocham nasz rodzinny dom – śpiewa piosenkarka. – W nim skarb najcenniejszy / z niebios dany nam dar (...) / To miłość złączyła nas!”.

Ten nietypowy, jak na dzisiejsze czasy, przekaz promujący wartości rodzinne, pojawiał się w marcu też w największych rozgłośniach radiowych i w prasie. Eksperci Narodowego Dnia Życia mówili dziennikarzom o znaczeniu firm rodzinnych. Mówili też, że dla dobra społeczeństwa jest po prostu niezbędne, żeby państwo zaangażowało się w tworzenie dobrego klimatu dla rodziny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama