Nowy numer 33/2018 Archiwum

Malowane nadzieją 2009

Łódź. Już po raz ósmy w okresie przedświątecznym Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej organizuje charytatywną aukcję artystycznie zdobionych strusich pisanek pod hasłem „Malowane nadzieją”.

Całkowity dochód przeznaczony jest na organizację turnusów wypoczynkowo-rehabilitacyjnych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Licytacja poprzedzona jest dwutygodniową wystawą, na której można podziwiać prawdziwe arcydzieła.

Już samo hasło całej akcji: „Malowane nadzieją” pokazuje, że talent i twórczość jednych mogą dać nadzieję innym. Artyści zaproszeni do współpracy bardzo poważnie traktują powierzone im zadanie, wkładając w wykonanie pracy wiele trudu i serca. Pisanki wykonują znani artyści, m.in. prof. Magdalena Abakanowicz, Stasys Eidrigevicius, Danuta Muszyńska), satyrycy (Andrzej Mleczko, Edward Lutczyn, Henryk Sawka), artyści ludowi, jubilerzy, studenci ASP.

Po raz pierwszy pisankę wykonał Grzegorz Rosiński (czołowy twórca komiksu w Europie), który na strusiej wydmuszce namalował całą rodzinę Thorgala. Kilkanaście prac będzie można wylicytować na aukcji internetowej www.pisanki.art.pl, a pozostałe trafią pod młotek w Restauracji „Malinowa” w Grand Hotelu. Liczba wszystkich prac w tym roku wyniesie ok. 60. Będzie je można oglądać w łódzkiej Manufakturze (ul. Karskiego 5) w centralnym miejscu galerii handlowej od 23 marca do 6 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama