Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mailowy szturm w obronie życia

USA. Episkopat Stanów Zjednoczonych rozpoczął wielką kampanię wysyłania maili do członków Kongresu. Biskupi chcą w ten sposób wpłynąć na amerykańskich parlamentarzystów, aby utrzymali prowadzoną dotychczas politykę pro life i sprzeciwili się finansowaniu aborcji z funduszy federalnych.

Wiadomość przesłana do kongresmanów pocztą elektroniczną zawiera prośbę o ich sprzeciw wobec FOCA - wspieranej przez prezydenta Baracka Obamę ustawy liberalizującej prawodawstwo aborcyjne, a także o zachowanie dotychczasowego ustawodawstwa zabraniającego finansowania i promocji aborcji.

Deirdre McQuade z Komisji ds. Obrony Życia USCCB poinformowała, że kampania mailowa uzupełnia wysyłkę tradycyjnych listów do kongresmanów, rozpoczętą w styczniu we wszystkich diecezjach USA.

W parafiach i szkołach katolickich, kościołach niekatolickich i organizacjach świeckich rozprowadzono kilkadziesiąt milionów kart pocztowych z tekstem prośby do kongresmanów. – Jak nigdy przedtem konieczny jest nasz głos, by aborcja nie znalazła się pod ochroną federalną w przyszłości - oświadczyła McQuade.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama