Nowy numer 49/2020 Archiwum

Oaza o ewangelizacji

Jasna Góra. Jak ożywić dynamizm ewangelizacyjny, aby móc lepiej docierać do współczesnego człowieka, zastanawiali się uczestnicy 34.

Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło–Życie. Trwające od 27 lutego do 2 marca spotkanie moderatorów i animatorów ruchu oazowego było poświęcone ewangelizacji bez gra-nic. Uczestnicy kongregacji rozmawiali o ewangelizacji różnych grup wiekowych (dzieci, młodzieży, dorosłych), możliwościach ewangelizacji za pośrednictwem Internetu. Do dyskusji zaproszono osoby prowadzące konkretne dzieła ewangelizacyjne, m.in. portale ewangelizacyjne jezus.com, opoka.tv, szukającboga.com, oaza.pl, wiara.pl, redaktorów „Gościa Niedzielnego”, Radia Niepokalanów.

– Celem tej kongregacji i potem dalszej pracy formacyjnej jest uwrażliwianie na potrzebę głoszenia Jezusa rzeczywiście aż po krańce świata. Chodzi o to, żeby pokazywać, że chrześcijanin musi wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie dają mu czasy, w których żyje, aby głosić Jezusa, czyli Internet, media – mówił ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło–Życie.

Tegoroczna kongregacja była także etapem przygotowania do pielgrzymki Ruchu Światło–Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na plac Piłsudskiego w Warszawie na Wielkie Czuwanie w związku z 30. rocznicą I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Spotkanie to z udziałem przedstawicieli różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich odbędzie się 6 czerwca. Informacje o pielgrzymce można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.oaza.pl/nowenna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama