Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

NIE dla małżeństw homoseksualnych

Australia. Rządząca w Australii Partia Pracy (ALP) podtrzymała swój sprzeciw wobec wprowadzenia przepisów, które dawałyby homoseksualistom prawo do zawierania małżeństw.

Podczas konferencji w Sydney delegaci ALP, potępiając dyskryminację osób o innej orientacji seksualnej, zdecydowali jednocześnie, że nie będą legalizować jakichkolwiek związków osób tej samej płci.

Robert McClelland, prokurator generalny Australii, przypomniał, że zachowanie i umocnienie tradycyjnego małżeństwa było jedną z obietnic przedwyborczych socjaldemokratycznego rządu premiera Kevina Rudda. Rząd zapowiada jednocześnie likwidację kolejnych przepisów dyskryminujących gejów i lesbijki, m.in. podatkowych i ubezpieczeniowych.

W proteście przeciwko stanowisku ALP wyszli gejowscy aktywiści, parodiując ceremonię zawierania małżeństw. Gejowscy działacze uważają, że na stanowisko premiera w tej sprawie ma wpływ kard. George Pell, metropolita Sydney. Na terenie Australii cywilne związki partnerskie między osobami tej samej płci są legalne w stanach: Tasmania, Wiktoria i Australijskie Terytorium Stołeczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama