Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dzieci ulicy

Świat. Około 90 milionów dzieci na świecie żyje na ulicy, doświadczając głodu, chorób i przemocy. Najwięcej jest ich w Ameryce Łacińskiej (40 mln) i Azji (32 mln, w samych w Indiach aż 14 mln). W Europie problem ten dotyka 3 mln dzieci, głównie rumuńskich, rosyjskich i białoruskich.

O zjawisku „dzieci ulicy”, pracy wolontariuszy i formach pomocy rozmawiali uczestnicy konferencji prasowej, zorganizowanej 3 grudnia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Dzieci ulicy, by przeżyć, decydują się na kradzieże, prostytucję, handel narkotykami i przemoc. W krajach afrykańskich i południowoamerykańskich padają ponadto ofiarami epidemii, głodu i wojen domowych.

Polscy salezjanie wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych uruchomili program społeczny „Wolontariat – polska pomoc”, zachęcający do bezinteresownej pomocy najmłodszym w Polsce i w najbiedniejszych krajach świata. MSZ przeznaczył w tym roku 900 tys. złotych na 19 projektów, w ramach których 30 wolontariuszy wyjechało do pracy z dziećmi m.in. w Meksyku, Kamerunie, Rwandzie, Zimbabwe, Ugandzie, Armenii, na Ukrainie, w Mongolii i Gruzji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama