Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czekając na wspólną Eucharystię

Stambuł. Zgodnie z wieloletnią tradycją, na patronalne obchody ku czci św. Andrzeja Apostoła, patrona Kościoła prawosławnego, przybyła watykańska delegacja z kard. Walterem Kasperem na czele.

Uroczystości odbyły się w siedzibie patriarchatu na Fanarze (dzielnica Stambułu). Patriarsze Bartłomiejowi zostało przekazane przesłanie Benedykta XVI, akcentujące zwłaszcza myśl, że świat potrzebuje wspólnego świadectwa chrześcijan.

Benedykt XVI przypomniał w nim, że tylko w ciągu tego roku Bartłomiej I aż trzykrotnie gościł w Rzymie (przy okazji swego wykładu w Papieskim Instytucie Wschodnim, na otwarcie Roku św. Pawła i przy okazji zgromadzenia Synodu Biskupów o Słowie Bożym).

Także przedstawiciele Kościoła katolickiego brali aktywny udział w inicjatywach organizowanych przez Patriarchat Ekumeniczny, chociażby z okazji Roku Apostoła Narodów. „Jest to znak rosnącej komunii i bliskości duchowej” – zauważa Papież.

„Ufamy, że nasze wspólne wysiłki przyśpieszą nadejście tego błogosławionego dnia, kiedy razem będziemy modlić się do Boga w czasie wspólnej Eucharystii” – pisze na zakończenie Benedykt XVI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama