Nowy numer 49/2020 Archiwum

Feniks dla Wojciecha Kilara

Poznań. Tegorocznym laureatem nagrody Feniksa przyznawanej przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich „ludziom kultury i sztuki za wnoszenie w życie społeczne dóbr podnoszących człowieka w jego godności” został kompozytor Wojciech Kilar (na zdjęciu).

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w historycznym gmachu Akademii Lubrańskiego na Ostrowie Tumskim. Nagrodę w imieniu kompozytora, który nie mógł przybyć osobiście do Poznania, odebrała założycielka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” Agnieszka Duczmal.

Statuetkę Feniksa, przedstawiającą rozłożone skrzydła, wykonał artysta plastyk, który był pacjentem hospicjum prowadzonego przez Kawalerów Maltańskich. W swojej ostatniej woli prosił, aby przekazać ją osobie, która w sposób szczególny przyczyni się do przypominania o obowiązku godnej śmierci oraz wniesie dobro w dzieła hospicyjne.

Nagroda Feniksa przyznawana jest od czterech lat. Jej laureatami w ubiegłych latach byli reżyser Marek Piwowski, piosenkarka Eleni oraz założyciel i prezes Fundacji Świętego Mikołaja Dariusz Karłowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama