Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zbrodnia w Moskwie

Moskwa. Trwa milicyjne śledztwo w sprawie makabrycznego zabójstwa dwóch jezuitów w centrum Moskwy.

Na podstawie wstępnych ustaleń ze śledztwa media informują, że zabójcą mógł być Kubańczyk, studiujący na Uniwersytecie im. Przyjaźni Narodów w Moskwie. Znał dobrze obu ojców. Widziano go w pobliżu miejsca zbrodni i obecnie trwają jego poszukiwania. Podejrzany miał się znajdować w stanie upojenia alkoholowego.

Przedstawiciele prokuratury, na podstawie danych ekspertów sądowych, stwierdzili, że śmierć obu mężczyzn nastąpiła 27 października. Na wieść o zbrodni Sekretariat Konferencji Biskupów Katolickich Rosji i Służba Informacyjna Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie wydały oświadczenie, wyrażające głęboki ból. Obaj jezuici zostaną pochowani w swoich krajach.

O. Otto Messmer urodził się w 1961 w Karagandzie (Kazachstan). Od 2002 był przełożonym Niezależnego Rosyjskiego Regionu Towarzystwa Jezusowego. O. Victor Betancurt urodził się w 1966 w Ekwadorze. Od 2001 pracował w Rosji, gdzie zajmował się przygotowywaniem kandydatów na przyszłych zakonników.

Ks. Igor Kowalewski, sekretarz generalny Konferencji Biskupów Rosji, poinformował, że sprawą wyjaśnienia morderstwa zainteresowały się rosyjskie władze państwowe. „Zbrodnia wstrząsnęła wszystkimi wspólnotami religijnymi Rosji” – zaznaczył sekretarz generalny Konferencji Biskupów Rosji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama