Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zostań e-posłem

Internet. Nie trzeba być posłem, by głosować w parlamencie. Ruszył portal nasz-parlament.pl, w którym każdy zarejestrowany może poczuć się jak w Sejmie.

E-poseł, tak jak ten pracujący na ulicy Wiejskiej w Warszawie, może głosować nad pakietem ustaw emerytalnych czy nad ustawą o obniżeniu emerytur pracownikom Służby Bezpieczeństwa.

Dr Wojciech Baluch, szef projektu, twierdzi, że tak rozbudowanego systemu konsultacji społecznych, nadzoru nad parlamentarzystami oraz promocji społeczeństwa obywatelskiego nie posiada żaden z demokratycznych krajów.

W portalu można nie tylko głosować nad tym, nad czym pracują „prawdziwi” posłowie. Można też na bieżąco śledzić, jak głosowali nasi przedstawiciele w Sejmie. Portal umożliwia coś, co można chyba na-zwać dyskusjami kuluarowymi.

Wymiana opinii odbywa się w Sejmie nie tylko przez mównicę na sali obrad, ale także, a może przede wszystkim, w kuluarach, w czasie mniej lub bardziej oficjalnych spotkań. Tak jest także w portalu nasz-parlament.pl. Zarejestrowany użytkownik może blogować, komentować, tworzyć grupy czy wyróżniać najpopularniejszych e-liderów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama