Nowy numer 48/2020 Archiwum

TVP Kultura dla szkół

Telewizja. Wraz ze zmianą z czasu letniego na zimowy TVP Kultura wydłuża czas emisji swoich programów, wprowadzając nowe pasma, w tym programy o charakterze edukacyjnym.

W nowym paśmie edukacyjnym TVP Kultura, emitowanym od poniedziałku do piątku od godz. 11.00, zaprezentowane zostaną filmy i dokumenty poświęcone wybitnym postaciom świata kultury i nauki. Znajdzie się w nim również miejsce, aby zaprezentować ważne postacie związane z nauką. W programie będzie można obejrzeć film dokumentalny oraz przegląd dzieł danego autora.

Cykl zainauguruje dokument poświęcony Zbigniewowi Herbertowi. W najbliższym czasie w paśmie edukacyjnym zobaczymy audycję poświęconą aktorowi i reżyserowi teatralnemu Konstantemu Stanisławskiemu, film dokumentalny o kompozytorze Piotrze Mossie, dokument poświęcony plastykowi Tadeuszowi Kulisiewiczowi oraz dokument o Bolesławie Micińskim. Krzysztof Koehler, dyrektor TVP Kultura, chciałby, aby nowe pasmo edukacyjne stacji stało się nieodłącznym elementem dnia nauki młodzieży szkolnej.

Koncepcja projektu właśnie się tworzy. Według wstępnego planu, pasmo edukacyjne TVP Kultura mogłoby być odbierane w pierwszej kolejności przez uczniów szkół humanistycznych. – Plan jest ambitny i nie ukrywam, że jego realizacja byłaby naszym wielkim sukcesem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama