Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prośba rajdowców

Warszawa–Katyń. 30 sierpnia br. sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie wystartuje VIII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. „Jedziemy na Wschód, śladem zbrodni komunistycznych i niemieckich” – wyjaśnia Wiktor Węgrzyn, jego pomysłodawca i organizator.

Głównymi punktami wyprawy są polskie cmentarze w Katyniu, Miednoje i Kozielsku. Ale na trasie wio-dącej przez Litwę, Białoruś, Rosję i Ukrainę motocykliści odwiedzają też miasta i wioski zamieszkane przez pozostałych na tych ziemiach Polaków, często żyjących w trudnych warunkach materialnych.

Dlatego organizatorzy zwracają się z apelem do wszystkich zainteresowanych o składanie darów, które wspomogą naszych rodaków na Wschodzie. „Potrzebne są książki, podręczniki do nauki języka polskie-go, przybory szkolne, zeszyty, zabawki, słodycze.

Potrzebne jest wszystko” – piszą w apelu rajdowcy. Chcący udzielić pomocy, mogą kontaktować się z Wiktorem Węgrzynem, telefonując pod numery: 022 635 0671, 506 284 816 bądź przekazując dary do bazy rajdu: „AutoMark”, 05-802 Pruszków, Al. Jerozolimskie 459, tel. 022 728 5757.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama