Nowy Numer 29/2018 Archiwum

List do Polonii

Duszpasterstwo. Z okazji Dnia Emigranta Polskiego, obchodzonego 3 maja, słowo do Polonii skierował nowy delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji. 6 marca br. na Zebraniu Plenarnym w Warszawie episkopat powierzył tę funkcję biskupowi radomskiemu Zygmuntowi Zimowskiemu.

Dla wielu rodzin czas rozłąki staje się poważną próbą miłości małżeńskiej i rodzicielskiej – pisze bp Zygmunt Zimowski w liście do Polonii. Apeluje, aby „nikt, przekraczając polskie granice – czy to w stronę Zachodu, czy Wschodu, Północy czy Południa – nie zatracił swojego przywiązania do Kościoła i pozostał wierny chrześcijańskiej tradycji, bez której nie sposób zrozumieć dziejów naszej Ojczyzny”.

Prosi żyjących w różnych krajach Polaków, aby „zachowywali i pogłębiali dar wiary, nadziei i miłości, wyniesiony z rodzinnego domu, a zaszczepiony we wspólnocie Kościoła przez sakrament chrztu świętego”. „Jeśli będziecie trwali niewzruszenie przy Chrystusie i jego Kościele, spełniając wolę Boga, wówczas – gdziekolwiek obecnie się znajdujecie, żyjąc, pracując, przeżywając różne trudności i cierpienia – pozostaniecie autentycznymi świadkami Bożej miłości” – napisał bp Zimowski.

Rozsiani po całym świecie Polacy słowo swego duszpasterza usłyszą za pośrednictwem rektoratów Polskich Misji Katolickich, które istnieją w wielu krajach świata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama