Nowy numer 48/2022 Archiwum

Czy jesteśmy prześladowani?

Nie wy będziecie mówili… Mt 10,20

Mt 10, 16-23

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Nie wy będziecie mówili…
Mt 10,20

 

Jezus kieruje dzisiaj swoje słowa do apostołów, ale trafić one mogą do każdego chrześcijanina. Także tego żyjącego dzisiaj. Przecież na świecie trwają tragedie związane z prześladowaniami wierzących w Chrystusa. A my, czy też nie jesteśmy prześladowani? Nawet jeśli nie wprost, to samo już niemówienie o religii ze wstydu, nieprzyznawanie się do wiary, jest wywołane jakimś rodzajem ucisku. Nikt nikogo nie namawia do tego, aby szukać przeciwności i sztucznie manifestować swoje poglądy, ale może czasami warto z wielką pokorą, a na pewno z roztropnością przyjąć nasze problemy wynikające z konfliktów związanych z poglądami jako wyznanie wiary. Być może będziemy mieli okazję doświadczyć pomocy Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy