Nowy numer 32/2022 Archiwum

W Kijowie znów zamykane są muzea i restauracje

Muzea i teatry w Kijowie ogłaszają w niedzielę zamknięcie z powodu rosyjskiego ataku rakietowego.

Na portalach społecznościowych instytucji pojawiają się informacje, że ze względu na bezpieczeństwo miejsca te nie będą otwarte. Takie ogłoszenia już wydały m.in. Muzeum Historii Kijowa, Mysteckiego Arsenalu i Teatru na Podoli.

Przeczytaj też: Rosjanie znów uderzyli w Kijów

Zamknięte też będą niektóre kijowskie restauracje i kawiarnie, o czym można przeczytać na ich drzwiach oraz na ich portalach społecznościowych.

Komunikacja miejska w Kijowie działa. Z pięciu mostów, łączących prawo- i lewobrzeżną część miasta dla samochodów osobowych dostępne są cztery, piąty – Most Południowy, jest otwarty wyłącznie dla transportu specjalnego i środków lokomocji miejskiej.

Przeczytaj więcej: Co najmniej jedna ofiara śmiertelna ataku w Kijowie

Mimo niebezpiecznej sytuacji w Kijowie przed siedzibą odbyły się obchody Dnia Krymskotatarskiej Flagi. W uroczystości wzięli udział wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dżeppar, przewodniczący Medżlisu Refat Czubarow, przedstawiciel prezydenta Ukrainy w Republice Autonomicznej Krymu Tamila Taszewa oraz dyrektor Krymskiego Domu, reżyser i aktor Ahtem Sevket Oglu Seytablayev (Ahtem Seitabłajew).

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama