Nowy numer 32/2022 Archiwum

"Chcę podziękować. Dziewczynka, która tyle ci zawdzięcza"

Maria Elena Lombardo została adoptowana. Niedawno w poruszającym filmie zwróciła się do swojej biologicznej matki.

Jej mama miała 15 lat, gdy dowiedziała się, że jest  w ciąży. Kilka tygodni temu Maria Elena dowiedziała się o tym od pielęgniarki ze szpitala. Niestety ta niewiele mogła powiedzieć ze względu na przepisy. Wiadomo tylko, że mamie Marii zaproponowano „rozwiązanie” problemu w postaci aborcji. I wbrew opinii rodziców miała odwagę odmówić.

„Pielęgniarka, która mnie zapamiętała, opowiedziała mi o zdarzeniach z tamtego grudnia. Pamięta piętnastolatkę, która przyszła do szpitala po kryjomu przed rodzicami, ponieważ odkryła, że jest w ciąży. Piętnastolatkę, której kilkakrotnie zaproponowano aborcję, ponieważ to było najprostsze rozwiązanie, ale odmówiła. Piętnastolatkę, która nie chcąc aborcji, przez 9 miesięcy obwiązywała sobie brzuch, żeby ukryć ciążę. Przez dziewięć miesięcy nosiła ciążę, a w dniu porodu powiedziała rodzicom, że trafiła do szpitala, bo źle się poczuła, a tak naprawdę urodziła mnie. Wiem tylko tyle” - czytamy na portalu pl.aleteia.org

Maria Elena nagrała filmik na TikToku mając nadzieję, że może dotrze dzięki sile mediów społecznościowych do jej biologicznej mamy. 

„Chciałabym ci tylko podziękować. Nic więcej. Dziękuję, bo ty jako pierwsza na świecie mnie pokochałaś i zrobiłaś dla mnie coś najwspanialszego. Zrobiłaś mi najcudowniejszy prezent. Kimkolwiek jesteś, za to chcę ci po prostu podziękować. Dziewczynka, która tyle ci zawdzięcza” – słyszymy na nagraniu.

Z filmiku dowiadujemy się, że mama urodziła ją 12 grudnia 1997 roku. W styczniu dziewczyna została adoptowana przez cudowną rodzinę, która dała jej wiele miłości i nigdy nie zdoła im się za to odwdzięczyć. Ale przez te lata pojawiały się też pytania. 

"Najczęstsze pytania to z pewnością <<dlaczego; kto; czy w dniu moich urodzin kiedykolwiek myślała o mnie; co myślała przez dziewięć miesięcy ze mną; czy moja twarz, moje rysy są odbiciem twarzy kogoś innego; czy mam brata, siostrę>>. Myślę, że to uprawnione pytania, typowe. I tak zaczęłam szukać i znalazłam odpowiedzi” .

Jej filmik wywołał spore poruszenie. Więc napisała jeszcze na swoim facebooku komentarz, w którym zaznacza, że nikogo nie szuka. "Jak już wielokrotnie pisałam, nie chcę się z nikim kontaktować, chcę tylko powiedzieć dziękuję. W swojej rodzinie mam wszystko, czego potrzebuję, żyję otulona miłością i radością".

 

@mariontheclouds

Pubblico questo video solo perché credo nel potere dei social e della condivisione. Magari non arriverà mai a nessuno, però ci provo. Vorrei solo dirti grazie. Nulla di più. Grazie perché sei stata la prima persona al mondo ad avermi amata e che ha compiuto per me il gesto più bello di tutti. Mi hai fatto il regalo più bello di tutti. Quindi, chiunque tu sia, semplicemente grazie. Una bimba che ti deve tanto.

♬ Metamorphosis (Longer Version) v2 - Danilo Stankovic
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama