GN 28/2018 Archiwum

"Gość" na trzecim miejscu

Warszawa. Tylko „Polityka” i „Gość Niedzielny” zanotowały wzrost sprzedaży w październiku 2007 roku, wynika z danych podanych przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy.

Sprzedając średnio 135 183 egzemplarze (rok wcześniej średnia sprzedaż „Gościa” wynosiła nieco ponad 127 tys. egz., a we wrześniu 2007 roku ponad 130 tys.), tygodniowo zajmujemy trzecie miejsce wśród tygodników opinii. „Gościa Niedzielnego” wyprzedza tylko „Polityka” (ponad 161 tys. sprzedanych egzemplarzy) i „Newsweek” (niecałe 142 tys.).

Oznacza to, że „Gość” jest chętnie czytanym i bardzo liczącym się pismem na polskim rynku. Sukcesu tygodnika katolickiego nie raczą zauważyć jednak inne pisma, a nawet media „branżowe”, o tematyce medialnej właśnie. W informacji o wynikach sprzedaży polskich tygodników, zamieszczonej w „Gazecie Wyborczej” próżno szukać wzmianki o „Gościu Niedzielnym”. Notatka na ten temat w portalu Wirtualne Media w tytule krzyczy, że „Polityka” jest liderem.

Ani słowa o „Gościu” nie znajdujemy w komentarzu do tabeli z wynikami sprzedaży, mimo że to jedno z dwóch pism (na 8 opracowanych), które zanotowało wzrost. A jakiś czas temu poświęcony problematyce mediów miesięcznik „Press” postanowił usunąć „Gościa Niedzielnego” z kategorii tygodników opinii i przenieść do specjalnie utworzonej nowej grupy – „tygodników katolickich”.

Stało się to w czasie, kiedy sprzedaż „Gościa” systematycznie wzrastała, podczas gdy inne tygodniki notowały spadek. To wymowne. Czyżby specjalistom od mediów nie mieściło się w głowie, że pismo katolickie może być dobre, opiniotwórcze i chętnie czytane...

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama