Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Światło z Betlejem

Łysa Polana. W niedzielne przedpołudnie 16 grudnia słowaccy skauci przekroczyli posterunek graniczny w Łysej Polanie i przekazali polskim harcerzom już po raz siedemnasty Betlejemskie Światło Pokoju.

W symbolicznym zapaleniu płomienia pochodzącego z Groty Narodzenia w Betlejem po stronie polskiej uczestniczyło około 500 harcerzy z całego kraju, którzy później wspólnie ze skautami ze Słowacji modlili się na Mszy św. w kaplicy na Głodówce (przy schronisku Związku Harcerstwa Polskiego) koło Bukowiny Tatrzańskiej.

– Ten jasny płomyk powędruje do polskich kościołów, domów i wszystkich miejsc, gdzie jego moc rozproszy samotność, cierpienie, wątpliwości, a przesłanie akcji – „Stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem” – będzie przez kolejny rok motywować nas do ciągłej pracy nad sobą – powiedział „Gościowi” Adam Zawadzki, rzecznik prasowy ZHP. Jeszcze w niedzielę BŚP dotarło do Krakowa i na Jasną Górę.

W poniedziałek harcerze przekazali je prymasowi Polski kard. Józefowi Glempowi oraz metropolicie warszawskiemu abp. Kazimierzowi Nyczowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy