Nowy numer 24/2018 Archiwum

Adwent 2007 z www.wiara.pl

Internet. Kolejny raz portal „Gościa Niedzielnego” wiara.pl zaprasza internautów do wspólnego przeżywania Adwentu pod hasłem: „W szkole uczniów Jezusa”. Nawiązuje ono do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

– Proponujemy cztery bloki tematyczne, umownie nazwane szkołami – mówi ks. Włodzimierz Lewandowski, koordynujący całość szef portalowego serwisu liturgia.wiara.pl. – Zaczniemy od podstaw formacji duchowej. Na drugim etapie będziemy uczyć się owocnego spotkania ze Słowem Bożym, które ma stać się dla nas Słowem Życia.

Przyjęte z wiarą Słowo poprowadzi nas – jak Maryję do Elżbiety – ku bliźnim oczekującym na naszą miłość. Stąd na trzecim etapie szkoły internauci podejmą refleksję nad wolontariatem. Materiał został podzielony na dwie grupy: teksty ogólne, będące wprowadzeniem do każdego bloku, i konkretne wskazania, przygotowane przez zaproszonych do współpracy autorów.

Jak na porządną szkołę przystało, jej uczestnicy będą wprowadzani w sztukę pracy nad sobą przez codzienną „lekcję do odrobienia”. Internauci otrzymają dużo informacji o zwyczajach adwentowych, Roratach, komentarze do liturgii, śpiewów i antyfon adwentowych. Można będzie przysłać zdjęcia i opis Rorat, przeżywanych w swojej parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama