Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Roraty w kościele i w radiu

W co czwartej polskiej parafii, a nawet w Czechach i na Słowacji, Roraty przeżywane są według programu zaproponowanego przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. W tym roku w realizację programu włączyła się radiowa Jedynka.

Tegoroczna propozycja „Małego Gościa” na Roraty brzmi: „Odbuduj mój Kościół”. Temat nawiązuje do słów św. Franciszka, który w kościele San Damiano w pobliżu Asyżu usłyszał polecenie: „Franciszku, idź i napraw mój Kościół”. Szczególnym powodem, dla którego redaktorzy wybrali Biedaczynę z Asyżu na bohatera tegorocznych spotkań, jest fakt, że był on pomysłodawcą i twórcą pierwszej stajenki na Boże Narodzenie. Historię św. Franciszka opowiadają homilie, przeznaczone na Msze św. w kolejne dni Adwentu.

Temat Rorat wraca w „Małym Gościu”. W grudniowym numerze Czytelnicy znajdą ogromny plakat przedstawiający św. Franciszka. Powinien go mieć każdy uczestnik Rorat, ponieważ wokół plakatu, na specjalnym sznurku dzieci będą zawieszać obrazki przedstawiające historię życia św. Franciszka. Do „Małego Gościa” dołączone jest także siano. Każdego dnia dzieci będą przynosiły na Roraty po jednym źdźble do parafialnego żłóbka. „Mały Gość” zachęca też dzieci do budowania domowych stajenek za przykładem św. Franciszka. To element, który już od pierwszych dni Adwentu może integrować rodzinę i skupiać wokół religijnych wartości.

W numerze styczniowym natomiast, który ukaże się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, znajdzie się płyta z kolędami w wykonaniu Arki Noego. „Małogościowe” materiały roratne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród duszpasterzy i uczestniczących w Roratach dzieci. W tym roku nowością jest to, że program będzie realizowany we współpracy z I Programem Polskiego Radia. Od poniedziałku do soboty w ramach wieczornej audycji „Radio Dzieciom” Zbigniew Zamachowski będzie czytał książkę o św. Franciszku autorstwa Beaty Kołodziej, a redaktorzy prowadzący w rozmowie ze słuchaczami będą nawiązywać do historii życia Świętego. Uważni radiosłuchacze mogą codziennie wylosować m.in. książkę „Św. Franciszek”. Natomiast w kolejne niedziele Adwentu podsumowanie minionego tygodnia i konkurs z nagrodami o św. Franciszku emitowany będzie w ramach porannej audycji „Jedynka Familijna”.

Roraty w radiu
Audycji opartych na materiałach roratnych „Odbuduj mój Kościół” można słuchać w I Programie Polskiego Radia:
* od poniedziałku do soboty – w programie „Jedynka Dzieciom” – o godz. 19.30
* w niedziele – w programie „Jedynka Familijna” – w godz. 6.00–9.00.
Strona www: www.polskieradio.pl/radiodzieciom

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama