Nowy numer 49/2019 Archiwum

Ekumeniczne Święto Biblii

Poznań. 4 listopada rozpoczyna się w Poznaniu kilkudniowy cykl modlitw oraz dyskusji i imprez kulturalnych, poświęconych Pismu Świętemu.

W Ekumenicznym Święcie Biblii, zorganizowanym po raz szósty przez Poznańską Grupę Ekumeniczną, uczestniczą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich. Głównym punktem święta będzie nabożeństwo ekumeniczne w bazylice archikatedralnej, które poprowadzą wspólnie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i bp Mieczysław Czajko z Kościoła Zielonoświątkowego. Obaj hierarchowie wygłoszą kazania.

W ramach Święta Biblii odbędzie się również dyskusja z udziałem osób świeckich i duchownych, reprezentujących różne Kościoły. Uczestnicy dyskusji będą próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Ekspansja Jezusa – zagrożenie czy szansa?”.

Przez kilka dni w biblobusie, czyli specjalnym autobusie, ustawionym w centrum Poznania, będzie można obejrzeć wystawę poświęconą Biblii, film o Ziemi Świętej, a także zapoznać się z różnymi przekładami Pisma Świętego oraz porozmawiać z biblistami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama