Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Samobójstwo Barbary Blidy

Siemianowice Śl. Barbara Blida, była posłanka SLD i minister budownictwa, popełniła samobójstwo podczas przeszukania jej domu przez ABW.

25 kwietnia wczesnym rankiem do mieszkania Blidy w Siemianowicach Śląskich przyjechali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z nakazem zatrzymania i rewizji. Podczas przesłuchania była minister wyszła do łazienki. Tam postrzeliła się w klatkę piersiową z legalnie posiadanej broni. Mimo natychmiastowej reanimacji zmarła na miejscu.

Nakaz zatrzymania Barbary Blidy wydała prokuratura okręgowa w Katowicach. Jej nazwisko pojawiło się w śledztwie dotyczącym mafii węglowej. Podstawą do zatrzymania Blidy były zeznania Barbary Kmiecik, która miała płacić posłance SLD za lobbing w sejmie i pomoc w zdobywaniu korzystnych kontraktów na handel węglem.

Oprócz prokuratorskiego śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Blidy, które prowadzi prokuratura w Łodzi, wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy ABW uczestniczących w zatrzymaniu, za to, że nie dopełnili swych obowiązków. Premier Kaczyński wysłał na urlop także szefa ABW Bogdana Święczkowskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama