Nowy numer 43/2020 Archiwum

Może nas pojednać Abraham

Warszawa. Abraham przeszedł w swojej pielgrzymce wiary z dzisiejszego Iraku, przez obecną Turcję do ziemi obiecanej. Dziś trzeba nowego przejścia Abrahama, by pojednać swoje dzieci.

To jego wiarę musimy naśladować, inaczej nie unikniemy wojen – mówił prof. Eugeniusz Sakowicz z UKSW podczas panelu zorganizowanego z okazji VII Dnia Islamu w Kościele katolickim.

„Pokój wam i pokój temu domowi” – tak, nawiązując do św. Franciszka z Asyżu, przywitał 200 uczestników wspólnych modlitw w domu rekolekcyjnym „Amicus” w Warszawie bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas katolicko-islamskiego spotkania pod hasłem: „Abraham – Ojcem wiary” odbyła się dyskusja o roli Abrahama w tradycji muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Wzięli w niej udział m.in. naczelny mufti RP Tomasz Miśkiewicz i bp Tadeusz Pikus. Podczas dyskusji prof. Sakowicz zaproponował stworzenie „forum abrahamowego”, gdzie muzułmanie i chrześcijanie mogliby spotykać się częściej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama