Nowy numer 39/2023 Archiwum

Będzie katolicka telewizja

Warszawa. W przyszłym roku Telewizja Puls zaproponuje widzom atrakcyjny i profesjonalny program oparty na wartościach chrześcijańskich – zapowiada o. Zdzisław Dzido, prezes Zarządu Telewizji Puls.

W wywiadzie udzielonym Katolickiej Agencji Informacyjnej o. Dzido informuje o planach przekształcenia dotychczasowej Telewizji Puls. Umożliwić ma to zawarta 2 miesiące temu umowa z przedsiębiorstwem medialnym News Corporation, należącym do światowej sławy magnata medialnego Ruperta Murdocha.

W nowej odsłonie Puls zaproponuje widzom program rodzinny, przyjazny dla otoczenia, bez drastycznej i nie uzasadnionej przemocy – zapowiada prezes i dodaje: „Chcemy przede wszystkim, korzystając z obecnych możliwości rozwoju, stworzyć telewizję dla całej rodziny; dla starszych, dzieci i młodzieży. Chodzi o to, by widzowie, niezależnie od wieku ale też światopoglądu zobaczyli telewizję bezpieczną i twórczą dla rozwoju człowieka”.

Zdaniem o. Dzido, Telewizja Puls nie osiągnęła dotąd sukcesu, ponieważ nigdy nie została wystarczająco dofinansowana. Dlatego franciszkanie, którzy są właścicielami stacji – nieustannie poszukiwali odpowiedniego inwestora – mówi w wywiadzie prezes. – Odpowiedniego, czyli takiego, który zagwarantuje zachowanie chrześcijańskiego charakteru telewizji, będzie wiarygodny i pewny pod względem finansowym oraz zapewni rozwój stacji. I takiego inwestora udało się znaleźć. Jest nim właśnie Rupert Mardoch, który „jest katolikiem, a Kościół od dawna pełni kluczową rolę w jego życiu. Jego rodzina silnie popiera Kościół w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Los Angeles” – dodał o. Dzido.

Kiedy można spodziewać się nowej Telewizji Puls? Ojciec Dzido nie podaje konkretnego terminu, zapowiada tylko, że „Telewizja Puls pokaże się polskim widzom w nowej wersji programowej w przyszłym roku”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast