GN 32/2018 Archiwum

Tęsknota i modlitwa

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia, w całej Polsce odbyły się Msze św. o szybką beatyfikację Papieża Polaka, koncerty, wystawy, sympozja, marsze pamięci.

Na ulicach oraz w pobliżu pomników Ojca Świętego zapłonęły znicze, a na górskich szczytach – ogniska. Wyjątkowy charakter uroczystości rocznicowe miały w Krakowie oraz Wadowicach – miastach szczególnie bliskich zmarłemu Papieżowi. 2 kwietnia przed południem kard. Stanisław Dziwisz odprawił Mszę św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Uczestniczyli w niej prezydent Lech Kaczyński oraz przedstawiciele władz państwowych i politycy. W homilii opartej na Testamencie Jana Pawła II metropolita krakowski wezwał Polaków do pojednania.

Przez cały dzień krakowianie modlili się i ustawiali znicze pod słynnym papieskim oknem przy Franciszkańskiej 3. Wieczorem w tym miejscu zakończyła się poprowadzona przez młodzież ulicami Krakowa Droga Krzyżowa. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt tysięcy osób. Dokładnie o 21.37 zabrzmiał dzwon Zygmunta. Kraków i Watykan połączył telemost, dzięki któremu zebrani w tych miejscach wysłuchali przemówień papieża Benedykta XVI i kard. Stanisława Dziwisza

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama