Nowy numer 49/2020 Archiwum

Filmy o Janie Pawle II

Nowa Huta. Trzy tygodnie trwały w Nowej Hucie zdjęcia do nowego miniserialu o życiu Jana Pawła II, który już w listopadzie będzie miał swoją amerykańska premierę w telewizji CBS.

W roli tytułowej wystąpi Jon Voight, gwiazdor amerykańskiego kina, który zagra Papieża od chwili wyboru aż do śmierci, natomiast angielski aktor Cary Elwes wystąpi w roli Karola Wojtyły z okresu wcześniejszego. W obsadzie znajduje się również wielu innych światowej sławy aktorów, w tym m.in. Ben Gazzara, Franco Nero czy James Cromwell, a także kilkunastu polskich, m.in. Krzysztof Pieczyński.

Z Krakowa ekipa przeniesie się na pięć tygodni do Rzymu. Serial reżyseruje John Harrisom Kent, twórca wielu filmów telewizyjnych, a drugim reżyserem została Maria Skąpska, która współpracowała z Giacomo Battiato przy „Karolu”.

Kolejny filmo Janie Pawle II zapowiada również amerykańska telewizja ABC. W tej konkurencyjnej produkcji, zatytułowanej roboczo „Nie lękajcie się. Życie Jana Pawła II”,w roli Papieża ma wystąpić Thomas Kretschman.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama