Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jubileusz kard. Nagyego

Kraków Łagiewniki. 8 lipca 60-lecie święceń kapłańskich obchodził kard. Stanisław Nagy. Z tej okazji w sanktuarium Bożego Miłosierdzia zgromadzili się na Mszy św. kardynałowie Franciszek Macharski, Henryk Gulbinowicz i Marian Jaworski, kilkunastu biskupów i arcybiskupów, kapłani oraz delegacja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, rodzina i przyjaciele jubilata.

O przyjaźni, która łączyła kard. Stanisława Nagyego z Janem Pawłem II, mówił w homilii kard. Franciszek Macharski. Podkreślił, że uczestnicy uroczystości modlą się za jubilata „przez wstawiennictwo sługi Bożego Jana Pawła II, który miłował swego wiernego przyjaciela”. Sam jubilat wyznał ze wzruszeniem: „Stałem z nim, obok niego, a teraz on stanął mocno przy mnie, i stoi nadal, bo nie może być inaczej. To błogosławiona perspektywa na przyszłość. Nie jestem sam!”.

Ks. Stanisław Nagy należy do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Święcenia kapłańskie przyjął 8 lipca 1945 roku w Krakowie. Jest emerytowanym profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, znanym ekumenistą. 13 października 2003 roku przyjął w katedrze na Wawelu sakrę biskupią. Kapelusz kardynalski otrzymał 21 października tego samego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama