Nowy numer 47/2020 Archiwum

TV Puls się zmieni

Warszawa. „Jeszcze nie mamy wystarczających pieniędzy na zbudowanie dobrej telewizji, z ambitnym programem” – twierdzi franciszkanin o. Zdzisław Dzido, prezes Telewizji Puls. Niedawno udziały w spółce TV Puls zwiększył Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. telewizji Polsat.

O. Dzido przewiduje, że już we wrześniu widzowie Pulsu (według danych AGB jest ich 0,4 proc.) otrzymają propozycje nowej ramówki. Zapewniał, że stacja nie będzie zmieniać swojego profilu. Nadal będą emitowane programy o charakterze chrześcijańskim, z naciskiem na dobrą publicystykę. Po raz pierwszy powstała też specjalna Redakcja Programów Religijnych.

Franciszkanie konwentualni mają ponad połowę udziałów w spółce Telewizja Puls. Ponad 40 proc. nabyła grupa kapitałowa Zygmunta Solorza-Żaka STER sp. z o.o., jeden udział posiada Dariusz Trzeciak, który wspólnie z prowincją występował o koncesję dla TV Puls. W lipcu 2004 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nową koncesję TV Puls. Ma ona nadawać program o charakterze wyspecjalizowanym społeczno-religijnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama