Nowy numer 48/2020 Archiwum

Najdłuższy Kongres Ruchów

Warszawa. W sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki blisko 700 przedstawicieli ponad stu zrzeszeń kościelnych z Polski i zagranicy dyskutowało o tym, jak ma wyglądać ich współodpowiedzialność za Kościół i za jego misję w świecie.

Hasłem III Ogólnopolskiego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich był werset z Ewangelii św. Łukasza: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Przesłanie do uczestników skierował przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich abp Stanisław Ryłko.

– Wspólnota parafialna nie jest celem samym w sobie. Są księża, którzy jeszcze nie rozumieją, że odpowiedzialni są dziś za kształtowanie apostołów zaangażowanych w przemianę świata; że świeccy nie są dodatkiem do życia Kościoła, ale jego centrum – mówił o. Adam Schulz SJ, inaugurując 11 czerwca obrady.

Kongres będzie trwać dwa lata. Do czerwca 2007 r. zaplanowano 14 minikongresów tematycznych. Po raz pierwszy prace kongresowe będą odbywać się w dużej mierze za pośrednictwem Internetu. Specjalny serwis www.kongresruchow.pl uruchomił abp Józef Michalik, przewodniczący Episkopatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama