Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Obchody 65. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu rozpoczęły się 6 czerwca w Tarnowie. Z tego miasta 14 czerwca 1940 r. hitlerowcy wywieźli do KL Auschwitz 728 osób.

* 70. rocznica istnienia parafii narodowej w Warszawie Białołęce została uczczona „Mszą św. pojednania” z udziałem duchownych rzymskokatolickich. – W 70. rocznicę poróżnienia wchodzimy na drogę pojednania – ogłosił na początku uroczystości ks. senior Jerzy Rybka, były proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza. Podkreślił, że jest to pierwsza parafia narodowa w Polsce, która staje do pojednania z Kościołem rzymskokatolickim.

* Premier Marek Belka polecił wstrzymać do 1 sierpnia podwyżkę akcyzy na olej opałowy i gaz płynny do ogrzewania mieszkań. Znacznie wyższe stawki akcyzy pierwotnie miały zacząć obowiązywać już od połowy czerwca. Decyzja Premiera była o tyle zaskakująca, że jeszcze kilka dni wcześniej mówił o jej nieuchronności.

* Według najnowszego sondażu (przeprowadzonego w pierwszy weekend czerwca) Polskiej Grupy Badawczej, w wyborach do Sejmu na PO chce głosować 20 proc. Drugie miejsce w sondażu zajęło PiS – 18 proc., a trzecia jest LPR – 16 proc. Kolejne miejsca zajmują: Samoobrona – 11 proc., SdPl – 8 proc., SLD – 7 proc. oraz PSL – 6 proc. i KPEiR – 5 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama