Nowy numer 49/2023 Archiwum

Odbudować Kościół

KRAKÓW. Na boisku chłopcy grają w piłkę i siatkówkę. Obok koncert muzyki chrześcijańskiej – to XV Savionalia u salezjanów na Dębnikach w Krakowie. W tym czasie w auli seminarium trwa II Kongres Szkół Salezjańskich Europy.

O wychowaniu młodzieży do pokoju i wyzwaniach stojących przed Towarzystwem Salezjańskim rozmawiali od 28 kwietnia do 3 maja kierownicy i pracownicy salezjańskich szkół i ośrodków formacji zawodowej z dwudziestu trzech krajów Europy. Na kongresie przyjęto „Kartę Tożsamości Szkoły Salezjańskiej w Europie”.

W kilkudziesięciu szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach zawodowych w Polsce i ponad 1300 w całej Europie salezjanie realizują plan integralnego rozwoju człowieka, który ma być dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem.

– W sobotę, gdy salezjańska młodzież rywalizuje w różnych konkurencjach sportowych, śpiewa i tańczy oraz wykazuje się wiedzą o bł. Auguście Czartoryskim, uczestnicy kongresu dzielą się swoimi doświadczeniami pracy w wielokulturowych klasach. Martin Coyle ze szkoły koło Manchesteru opowiada: – W mojej katolickiej szkole jest wielu muzułmanów, którzy przyszli do nas nie dlatego, że musieli, ale to ich rodzice wybrali dla swoich dzieci właśnie nas. To dobry znak wzajemnego zaufania.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy