Nowy numer 28/2018 Archiwum

Warsztaty terapii maltańskiej

Poznań. Zakon Kawalerów Maltańskich ufundował w Poznaniu warsztaty terapii zajęciowej dla osób z upośledzeniem umysłowym. To już trzecia placówka charytatywna założona przez maltańczyków w Wielkopolsce.

W pracowniach parafii Objawienia Pańskiego pod kierunkiem opiekunów około 30 osób z umiarkowanym i znacznym upośledzeniem umysłowym uczy się codziennych czynności życiowych. Próbują przygotowywać proste posiłki, posługiwać się sztućcami, a także doskonalą umiejętności rozpoznawania liter i cyfr, pisania na komputerze oraz wykorzystywania prostych narzędzi krawieckich.
Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, do którego w całym kraju należy obecnie około 100 osób, związany jest szczególnie z Poznaniem.

W 1187 roku Zakonowi Maltańskiemu oddano tutejszy kościół świętego Jana Jerozolimskiego za Murami. Przez ponad sześćset lat członkowie zakonu prowadzili w tym miejscu przytułek oraz szpital dla pielgrzymów, ubogich i chorych. Dwanaście lat temu przy tej parafii powstała darmowa przychodnia onkologiczna „Pomoc Maltańska”. Pięć lat temu Zakon otworzył w podpoznańskim Puszczykowie warsztaty terapii zajęciowej dla osób z upośledzeniem umysłowym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama