Nowy numer 49/2020 Archiwum

Narodowy Dzień Życia

Warszawa. Pod hasłem: „Dom pełen skarbów” 24 marca w Polsce po raz pierwszy obchodzono Narodowy Dzień Życia, ustanowiony w ubiegłym roku przez Sejm. Z tej okazji w Sejmie odbyła się konferencja, której uczestnicy rozmawiali o problemach rodzin wielodzietnych i korzyściach wynikających z wielodzietności.

Pierwszy Narodowy Dzień Życia poświęcony był właśnie rodzinom wielodzietnym. Polska ma ujemny przyrost naturalny, a jednocześnie prawo, które nie sprzyja rodzinom wielodzietnym, a nawet je dyskryminuje – zauważyli uczestnicy konferencji. Obrońcy życia, politycy i dziennikarze wchodzący w skład Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia przestrzegali przed skutkami takiej polityki. Przygotowano już projekt ustawy mającej znieść nierówne traktowanie przez polskie prawo podatkowe rodzin wielodzietnych.

Wprowadza ona instytucję kwoty wolnej od podatku dochodowego dla osób wychowujących dzieci. Na konferencji zapowiedziano, że za kilka tygodni projekt zostanie przedstawiony w Sejmie. Dr Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ojciec ośmior-ga, dzieci zaapelował do dziennikarzy, by nie przedstawiali rodzin wielodzietnych tylko jako środowiska patologicznego, ale by pokazywali również szczęście rodzin, w których wychowuje się kilkoro dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama