Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Ostatniego powstańca wielkopolskiego, Jana Rzepę, pochowano na cmentarzu we Wronkach. Przeżył on prawie 106 lat. Walczył w dwóch wojnach światowych, brał czynny udział w powstaniu wielkopol-skim i wojnie polsko-bolszewickiej. Podczas pierwszej wojny światowej był ciężko ranny pod Verdun. Po agresji Niemiec na Polskę był żołnierzem Armii Poznań generała Tadeusza Kutrzeby. Po wojnie zamieszkał w Poznaniu. Wychował czworo dzieci. Doczekał się 18 wnucząt, 32 prawnucząt i 4 praprawnuków.

* W Kaliszu liturgię Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego zakończyła procesja rezurekcyjna z zapalonymi świecami, która w nocy z 26 na 27 marca przeszła ulicami miasta. Przewodniczył jej biskup kaliski Stanisław Napierała.

* Resort infrastruktury oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadają, że w 2005 r. do eksploatacji ma zostać oddanych 122 km autostrad i 41,4 km dróg ekspresowych. W budowie będzie 547 km autostrad i 255 km dróg ekspresowych. Na bieżący rok zaplanowano też odnowienie 1800 km nawierzchni dróg.

* Coraz więcej podatników przekazuje 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W porównaniu z 2003 rokiem liczba darczyńców wzrosła wielokrotnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama