Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Dzieci upośledzone umysłowo są w stanie pojąć podstawowe treści religijne – uważają organizatorzy III Przeglądu Twórczości Religijnej uczniów szkół specjalnych i ośrodków dla niepełnosprawnych w Katowicach. Odbył się on 10 marca pod hasłem: „Bóg kocha mnie takiego, jakim jestem”.

* W ubiegłym roku na terenie Mazowsza doszło do 39 kradzieży w kościołach. Straty z tego tytułu wyniosły ponad 560 tysięcy złotych.

* Minister finansów Mirosław Gronicki uważa, że do 2008 roku stawki VAT, CIT i PIT mogą być ujednolicone. Jedna stawka wynosiłaby 18 procent. Strategia ma umożliwić wejście Polski do strefy euro jeszcze w tej dekadzie, a także skuteczne wykorzystanie środków z unijnej pomocy.

* Pierwsze w Polsce publiczne czytanie Biblii rozpoczęło się 13 marca w Poznaniu. Do biblijnego maratonu zgłosiło się ponad 700 poznaniaków. Wielkie czytanie Pisma Świętego rozpoczął abp Stanisław Gądecki, który przeczytał początek Księgi Rodzaju.

* Caritas Polska już po raz trzeci rozpoczęła kampanię społeczną „Kromka chleba”, która ma na celu uwrażliwienie Polaków na los ludzi bezdomnych i najuboższych oraz pozyskanie środków na konkretną pomoc dla nich. Od Totalizatora Sportowego LOTTO Caritas na dożywianie dzieci otrzymała 180 tys. zł, co da 72 tys. posiłków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama