Nowy numer 47/2020 Archiwum

Z myślą Tischnera

LUDŹMIERZ. Spotkanie z Janiną Ochojską i Wojciechem Bonowiczem, zwiedzanie „Tischnerówki” i modlitwa nad grobem kapłana towarzyszyły drugim rekolekcjom z myślą ks. Józefa Tischnera, które zakończyły się 20 lutego w Ludźmierzu. W tym roku prowadził je ks. Grzegorz Ryś, wykładowca Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

W rozważaniach rekolekcyjnych zwrócił uwagę m.in.: na temat spotkania z Maryją, która pomaga dostrzegać najważniejsze prawdy wiary. Podczas rekolekcji najbliższa rodzina i przyjaciele ks. Józefa Tischnera wspominali najważniejsze chwile spędzone u boku filozofa z Łopusznej. „Ks. Józef Tischner nauczył nas wszystkich, że w każdym człowieku drzemie dobro, że każdy wart jest uwagi.

Kontakt z nim powodował, że chciało się być lepszym” – mówiła Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczestnicy wyjechali też do „Tischnerówki” w Łopusznej. Organizatorem ludźmierskich rekolekcji jest Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”, gromadzące szkoły, którym patronuje ks. Józef Tischner. Obecnie placówek oświatowych mających za patrona filozofa z Łopusznej jest ponad 20. Jeszcze w tym roku rodzina szkół tischnerowskich powiększy się o kolejne, m.in. w Jastrzębiu Zdroju i w Chrzanowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama