Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* W Polsce będą wypoczywać dzieci poszkodowane podczas ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie. Od 27 lutego do 20 marca zamieszkają w Ośrodku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Zakopanem. Dziećmi zaopiekują się wolontariusze z Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia „Eleos”.

* Komisja Duszpaster-stwa Ogólnego Episko-patu Polski dyskutowała o problemach rodziny, młodzieży, ludziach ubogich i służbie Kościoła na ich rzecz podczas konferencji, która odbyła się 27 i 28 stycznia w Zakopanem. Przewodniczący Komisji abp Damian Zimoń zapowiedział powołanie specjalnego zespołu wybitnych duchownych, którzy pomogą biskupom określić i zbadać priorytety duszpasterskie.

* Radio Victoria, nadająca od 10 lat rozgłośnia diecezji łowickiej, otrzymało koncesję na nadawanie programu w Skierniewicach. Radia Victoria można tam słuchać na częstotliwości 96,7 FM. Rozgłośnia nadaje program także w Łowiczu – 103,5 FM, Rawie Mazowieckiej – 94,7 FM, Mszczonowie i Żyrardowie – 98,1 FM i w Kutnie – 93,8 FM.

* W Jarosławiu otwarto Kolpingowskie Cen-trum Wsparcia dla Bezrobotnych. Celem ośrodka jest niesienie bezpłatnej pomocy osobom bezrobotnym w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, doradztwa prawno-ekonomicznego oraz zawodowego. Placówka ma swoją siedzibę przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama