Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stypendia za 4,5 miliona

Warszawa. Ogłoszono wyniki zbiórki pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, mieszkających zazwyczaj na wsiach i w małych miasteczkach, przyznawanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Podczas kwesty przeprowadzonej w ramach obchodów IV Dnia Papieskiego 10 października przed kościołami w całej Polsce i na ulicach większych miast oraz akcji SMS-owej i audiotele na konto funduszu stypendialnego wpłynęło 4,5 mln złotych.

Fundacja przyznała pomoc finansową 1300 młodych ludzi. Wśród nich jest 250 tegorocznych maturzystów i 30 studentów dziennikarstwa na Uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim. Stypendia na studia młodzież może zdobyć, uczestnicząc w Konkursie Akademickim im. Biskupa Jana Chrapka (informacje na stronie www.dzielo.pl).

Przedstawiciele Fundacji ogłosili także, że przypadający w tym roku V Dzień Papieski odbędzie się 16 października, dokładnie w 27. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Będzie przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II – orędownik prawdy”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama