Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* 3 tys. dzieci z diece-zji tarnowskiej 8 stycznia uczestniczyło w Tarnowie w podsumowaniu kolędy misyjnej. Mali kolędnicy od 26 grudnia ub.r. do 6 stycznia br. odwiedzali domy wiernych i zbierali pieniądze na pomoc swoim biednym i pokrzywdzonym przez los rówieśnikom. Z małymi kolędnikami spotkał się w Tarnowie biskup pomocniczy Stanisław Budzik.

* W Sejmie dyskutowa-no o projekcie ustawy nakładającej kary na urzędników podejmujących błędne decyzje. Przewiduje on, że za wydanie błędnej decyzji administracyjnej urzędnik będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni odszkodowanie. Maksymalnie może ono wynieść nawet 30 tys. zł. Projektu nie poparła tylko Unia Pracy.

* 7 stycznia Sejm powo-łał komisję śledczą, która ma wyjaśnić ewentualne nieprawidłowości w procesie prywatyzacji PZU. W jej skład wejdzie 11 posłów wyznaczonych przez poszczególne kluby parlamentarne. Obecnie sprawę bada Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

* Abp Sławoj Leszek Głódź i żołnierze Pol-skiego Kontyngentu Wojskowego służący w Iraku zostali tegorocznymi laureatami Dyplomu Benemerenti (dobrze zasłużonym) Ordynariatu Polowego. Biskup Polowy WP pośmiertnie odznaczył 14 żołnierzy, którzy zginęli w Iraku, medalem „Milito pro Christo”. Odznaczenia odebrały rodziny poległych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama