Nowy numer 47/2020 Archiwum

By mogły się urodzić

Kościół. Obchodzone 28 grudnia święto Młodzianków, czyli dzieci pomordowanych na rozkaz Heroda, jest w Polsce okazją do modlitwy w intencji każdego poczętego życia. Zaapelowała o nią Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

W intencji nienarodzonych dzieci, zwłaszcza zagrożonych aborcją, modlono się m.in. w Ełku, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Brzeźnicy koło Dębicy, gdzie powstał pomnik Dzieci Poczętych. W Rzeszowie ponad 200 młodych ludzi z zapalonymi świecami i czerwonymi różami w dłoniach przeszło w marszu dla życia. Ponad 500 osób wzięło udział w marszu, który przeszedł ulicami Ełku.

Na Jasnej Górze, gdzie znajduje się Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, modlili się członkowie tego dzieła.

Osoby podejmujące duchową adopcję zobowiązują się do odmawiania codziennie, przez 9 miesięcy, jednej tajemnicy Różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dodatkowe postanowienia. Może ją podjąć każdy, w dowolnie wybranym czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama