Nowy numer 49/2023 Archiwum

Trzecia droga Edmunda

O świętości członków rodziny Karola Wojtyły, procesie beatyfikacyjnym jego rodziców oraz perspektywach wyniesienia na ołtarze jego brata mówi postulator w procesach beatyfikacyjnych Jana Pawła II oraz Karola i Emilii Wojtyłów ks. dr Sławomir Oder.

Bogumił Łoziński: Jan Paweł II jest święty, proces beatyfikacyjny jego rodziców trwa, a z wydanej właśnie książki Mileny Kindziuk „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” wynika, że Edmund również może zostać wyniesiony na ołtarze. Mamy do czynienia z rodziną świętych?

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego