Nowy numer 20/2024 Archiwum

Włochy stały się krajem wolnym dla ruchu turystycznego

Od środy przy wjeździe do Włoch nie jest już wymagana przepustka Covid-19, wystawiona na podstawie szczepienia, wyleczenia lub testu na obecność koronawirusa. Tym samym zniesione zostało jedno z ostatnich kluczowych ograniczeń w ramach walki z pandemią.

Włochy stały się krajem wolnym dla ruchu turystycznego. Ministerstwo Zdrowia postanowiło nie przedłużać wymogu tzw. Green Pass przy wjeździe. Wygasł on z końcem maja.

Tzw. paszport covidowy został zniesiony przy wjeździe do większości krajów Unii Europejskiej.

Od 1 maja osoby przybywające do Włoch nie muszą już wypełniać formularza lokalizacyjnego pasażera (Passenger Locator Form), wprowadzonego latem zeszłego roku w celu ustalenia miejsca pobytu w razie stwierdzenia zakażenia w czasie podróży.

Kolejną datą zniesienia dalszych restrykcji we Włoszech będzie 15 czerwca, gdy przestanie obowiązywać nakaz maseczek w kinach, teatrach, salach koncertowych. Nie wyklucza się natomiast, że maseczki dalej trzeba będzie nosić w środkach komunikacji; niektórych albo wszystkich. Resort zdrowia nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Zniesienie restrykcji dla osób przybywających do Włoch ma sprzyjać pełnemu ożywieniu turystyki tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego, już zapowiadanego jako optymistyczny dla tej branży.

Obowiązek tzw. Green Pass zniesiono w momencie, gdy w kraju zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest ponad 90 procent mieszkańców w wieku powyżej 12 lat.

We wtorek stwierdzono około 24 tysięcy zakażeń; zmarło 66 osób.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama