Nowy numer 38/2023 Archiwum

Komik, muzyk i profesor

Każdy dzień przynosi tysiące informacji. Szczególnie obfite były godziny i dni powyborcze. W Gdyni prezydentem na kolejną kadencję został Wojciech Szczurek z imponującym poparciem 87,39 proc.

W Zabrzu z równie dobrym wynikiem 75,68 proc. stanowisko zachowała Małgorzata Mańka-Szulik. PSL tryumfuje z wynikiem w okolicach 16 proc. Po przeliczeniu danych z ponad 90 proc. komisji wyborczych frekwencja wyniosła 46,32 proc. Informacje, informacje, informacje.

Każdego dnia jest ich coraz więcej. Jedne prawdziwe, inne fałszywe. Jak choćby ta, która w wieczór wyborczy przetoczyła się przez wszystkie programy informacyjne, że Benedykt XVI dokonał jakoby rewolucyjnej zmiany i rozgrzeszył używanie prezerwatywy.

Czy jest jakiś sposób, by nie zagubić się w tych kilobajtach informacji. Roman Brandstaetter w znakomitej książce „Krąg biblijny” opowiada, że jego dziadek na kilka dni przed śmiercią pozostawił mu taki testament: „Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców… Więcej niż mnie… Nigdy się z nią nie rozstaniesz… A gdy się zestarzejesz, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi…”.

Stąd bierze się nasza, tj. redakcji GN, zachęta do czytania w Adwencie Biblii. W dodatku telewizyjnym za komentowanie Biblii wzięli się m.in. komik, muzyk i profesor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast