Drugi cud

Na froncie przygotowań do obchodów 20. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów (więcej na str. 16–23) sytuacja jest dynamiczna. Ciągle nie wiadomo, gdzie zjawią się najważniejsi polscy politycy. Czy choć w jednym miejscu spotkają się razem obecnie urzędujący prezydent i premier oraz Lech Wałęsa?

Czy rozpadające się rządowe samoloty zdołają na czas przewieźć VIP-ów z Warszawy do Krakowa, a potem do Gdańska? Jeżeli nie Gdańsk i nie Kraków, to może najważniejszych polityków pogodzi Warszawa, a dokładnie dawny plac Zwycięstwa, obecnie Piłsudskiego. W sobotę 6 czerwca, w 30. rocznicę Mszy papieskiej, ze słynnymi słowami „Niech zstąpi Duch Twój…”, Ruch Światło-Życie organizuje tam spotkanie modlitewne.

Żadne wydarzenie polityczne, ale modlitewne. Po południu na placu zostanie odprawiona Msza św. i poświęcony krzyż, który pozostanie tam już na pokolenia. Obecność zapowiedział Prezydent RP. Może dołączą premier, Lech Wałęsa i inni ważni obecnie i w przeszłości politycy? Wspólna, zgodna modlitwa czyni cuda. Tak stało się 30 lat temu.

Jan Paweł II z potężną wiarą (zachęcam do słuchania papieskich słów z dołączonej płyty -– porywająco brzmi głos Papieża!) prosił o odnowę naszej ziemi. I ziemia została odnowiona. Od 20 lat żyjemy w wolnej Polsce. Stał się cud. Możemy razem modlić się. Nie tylko na placu, ale również nad Lednicą, a nazajutrz w ramach II Dnia Dziękczynienia.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny