Nowy numer 21/2023 Archiwum

Drugi cud

Na froncie przygotowań do obchodów 20. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów (więcej na str. 16–23) sytuacja jest dynamiczna. Ciągle nie wiadomo, gdzie zjawią się najważniejsi polscy politycy. Czy choć w jednym miejscu spotkają się razem obecnie urzędujący prezydent i premier oraz Lech Wałęsa?

Czy rozpadające się rządowe samoloty zdołają na czas przewieźć VIP-ów z Warszawy do Krakowa, a potem do Gdańska? Jeżeli nie Gdańsk i nie Kraków, to może najważniejszych polityków pogodzi Warszawa, a dokładnie dawny plac Zwycięstwa, obecnie Piłsudskiego. W sobotę 6 czerwca, w 30. rocznicę Mszy papieskiej, ze słynnymi słowami „Niech zstąpi Duch Twój…”, Ruch Światło-Życie organizuje tam spotkanie modlitewne.

Żadne wydarzenie polityczne, ale modlitewne. Po południu na placu zostanie odprawiona Msza św. i poświęcony krzyż, który pozostanie tam już na pokolenia. Obecność zapowiedział Prezydent RP. Może dołączą premier, Lech Wałęsa i inni ważni obecnie i w przeszłości politycy? Wspólna, zgodna modlitwa czyni cuda. Tak stało się 30 lat temu.

Jan Paweł II z potężną wiarą (zachęcam do słuchania papieskich słów z dołączonej płyty -– porywająco brzmi głos Papieża!) prosił o odnowę naszej ziemi. I ziemia została odnowiona. Od 20 lat żyjemy w wolnej Polsce. Stał się cud. Możemy razem modlić się. Nie tylko na placu, ale również nad Lednicą, a nazajutrz w ramach II Dnia Dziękczynienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast